All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 32gb embedded industrial pc ] match 69 Products.
Intel J1900 I3 I5 I7 Embedded 15.6" Industrial Panel PC 250nits
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
| Resolution: | 1366 X 768 Or 1920 X 1080 |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
Embedded Capacitive Rugged Panel PC Wall Mount 1024x768 300cd/M2
| View Angels: | 85/85/85/85 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
Android 7.0 20W 10.4" 1000nits Touch Panel Fanless PC SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
DC 9-36V Hmi Embedded Touch Panel PC 1024x768 With GPIO
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10.4'' Embedded LCD Rugged HD Panel Mount Monitor All In One Fanless PCs Resistive
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
1366x768 1000Mbps Ethernet Rugged Industrial Panel 250nits
| CPU: | Intel® Bay Trail Celeron Quad Core J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Graphic Chipset: | CPU Integrated Graphics HD And Support 1080p |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
All In One Touch Screen PC 15 Inch Panel PC PCAP Resitive For Warehouse Logistics
| Native Resolution: | 1024×768 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 350nits, 1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 |
18.5" Industrial Rugged Panel PC Stainless Steel J6412 Elkhart Lake
| CPU: | Intel J6412 Elkhart Lake, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 18.5" |
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |

