All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 32gb embedded industrial pc ] match 69 Products.
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
Embedded Touch Screen Panel PC 19'' Intel Core I5-7200U 2.5GHz TFT LCD Industrial PC
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
5 Wires Resistive Touch Screen Panel PC IP66 IP67 Waterproof 17" CE Compliance
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
PCAP 1280x800 Rugged Touch Screen Pc MIL-STD-810G With Barcode Scanner
| Native Resolution: | 1280x800 1920*1200 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 450nits, Sunlight Readable Optional |
| Processor: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |
Rugged Waterproof Enclosure Embedded Android PC industrial IP67 MINI PC
| CPU: | ARM Octa Core RK3588, Cortex-4×A76+4×A55 |
|---|---|
| GPU: | Mali-G610 MP4 Quade GPU Supports OpenGL ES3.2 / OpenCL 2.2 / Vulkan1.1, 450 GFLOPS |
| SD RAM: | Default To LPDDR4/LPDDR4x 4GB 64bit LPDDR4/LPDDR4x, Max. 64GB |
7" panel PC NFC RFID card reader QR code 2D scanner embedded industrial panel PC pcap touch screen
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
Industrial HMI 10 Inch PoE Panel Mount Touch Screen Pc
| CPU: | Intel J3160 |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 1280x800 |
Embedded RK3288 Android Fanless PC Box Aluminum Alloy Enclosure
| Processor: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz |
|---|---|
| Chipset: | RK3288 (RK3566, RK3399 Optional) |
| Memory: | 2GB,4GB |
Aluminum Housing Fanless Mini Embedded PC 2*RJ45 / 4*USB RS232 RS485
| Housing Material: | Aluminum Housing |
|---|---|
| Color: | Black |
| Housing Type: | VESA Mounting, Side Mounting |

