All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 32gb embedded industrial pc ] match 69 Products.
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
IP69K SUS316L All In One PC Dustproof Resistive PCAP Touch Panel PC
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
All-Aluminum Fanless Box PC LED Touch Monitor Industrial Box PC Embedded Box Computers
| Processor: | Intel Core I5/i7 8/9/10th Ger H Series CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2, Up To 32GB |
| Storage Temperature: | -30℃ To +70℃ |
27" panel mount industrial HMI panel PC pure flat surface embedded touch computer
| Model: | ITD27PPCT×B-×××××× |
|---|---|
| Processor: | Lntel® J6412,N97 & 4 Th~12 Th Gen U-Series Core TM I3/i5/i7 |
| Memory: | Memory Type Depends On The CPU Model |
7" terminals panel PC with NFC RFID card reader for access control entrance guard integrated Android Windows
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V,DC9-36V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
Linux Ubuntu 250nits Open Frame Touch Screen VESA For Kiosk
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
waterproof industrial panel pcs with open platform RFID 125KHz J1900 quad core processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |

