All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 32gb embedded industrial pc ] match 69 Products.
Rugged Embedded Industrial PC LED Touch Monitor Solutions Box
| Processor: | Onboard Intel® 7th I5/i7-HQ CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2,up To 32GB |
| Ethernet: | 4×Gbe SODIMM×2, Up TO 32GB |
ITD IP67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
DC12V Embedded Industrial PC Industrial Waterproof Mini PC Box
| Box Structure: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900//J4125/J6412/i3,i5,i7/Android |
| Default Waterproof I/O: | 2×USB, 1×RJ45, 1×DC12V, 1×COM More USB/COM Ports, HDMI Output, Audio, Etc. Optional |
Black Shell Mini Embedded Industrial PC With Intel I3/I5/I7 Processor
| Housing Material: | Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Black |
| Housing Type: | VESA Mounting, Side Mounting |
Aluminum Alloy HDMI Linux 1000Mbps Fanless Embedded Box PC
| FEATURES: | Energy-efficient And Fan-less IPC Systems |
|---|---|
| Housing: | Robust Aluminum Die-casting Housing |
| Operating Temperature: | -10 To 60 C |
High Precision Embedded Industrial PC / Fanless Embedded Computer 2GB
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
Intel I3 I5 I7 Rugged Embedded Industrial PC With 6 USB 2 COM 2 LAN Ports
| Color: | Black |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Industrial Grade Fanless Embedded Industrial PC Max 9 USB 8 COM Ports
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
Industrial Embedded Industrial PC Mini Box J1900 With RS485 Port
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
350nits X86 RFID NFC QR Reader Embedded Panel PC VESA 1024x768
| Native Resolution: | 1024 X768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 |
| Processor: | ARM, Ntel J1900, Intel I3/i5/i7 |

