All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
32" ultra-thin IP65 rating waterproof full outdoor all weatherproof lcd display, brightness 1000~3000nits
| IP Rating: | IP65 |
|---|---|
| Monitor Version: | 1 ×HDMI Input, 2 ×USB 2.0 |
| Built-in Android PC: | RK3568(RK3288/RK3576/RK3588/RK3399 Optional) |
75'' Industrial LCD Interactive Whiteboard HD All In One Fanless Touchs PCAP Andorid J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Rugged waterproof box Android PC Industrial Box PC LED Touch Monitor Solutions Embedded Box Computers
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
10.1" terminals all-in-one solution touch panel PC with NFC RFID card reader built-in Web camera for door entrance attendance management
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V,DC9-36V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, PCAP Touch, AR/AG/AF Tempered Glass |
All-Aluminum Fanless Box PC Touch Monitor Industrial ARM Based Embedded Box Computers
| Humidity: | 0%~95%(Non-Condensation) |
|---|---|
| Hard Disk Rack: | Default To DDR4 2GB, Max. 8GB |
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
All-Aluminum Fanless Box PC LED Touch Monitor Industrial Box PC Embedded Box Computers
| Processor: | Intel Core I5/i7 8/9/10th Ger H Series CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2, Up To 32GB |
| Storage Temperature: | -30℃ To +70℃ |
TFT 36.6'' Stretched Bar LCD Display Industrial Touch Screen Monitor with Android Display with RK3288
| Type: | TFT |
|---|---|
| Size: | 28.5" |
| Pixel Pitch: | 0.36375x0.36375mm |
2025 23.6'' Round Industrial Multi PCAP Touch LCD All-In-One Panel PCs with ARM & X86 Wide Operating Temperature High-Resolution Monitor
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
DC 12V Ultra Wide Stretched Displays Screen Strip 34'' For Supermarket Store Shelf Edge
| Condition: | Anti-Shock&Vibration |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| Power: | DC 12V |
2000nits Outdoor Lcd Digital Signage 3840x2160 VGA HDMI For Park
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |

