All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
55" IPS Square Lcd Display 1500cd/m2 AGLR Digital Signage Lcd Screen
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
55" 4K Ultra Slim LCD Display TNI Panel IP65 Outdoor All Weatherproof Media Player Digital Signage
| Resolution: | 1920*1080/ 4K Optional |
|---|---|
| Packaging Details: | 1-2pcs/CTN, Safe, Firm |
| Delivery Time: | 20 Business Days |
16.3'' Digital Signage Poster Standalone Android Stretched Bar Shelf Lcd Video Displayer
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 410(H) X 61(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 203 |
Shelf Edge Stretched Bar Lcd Android 27.6" Advertising Digital Signage 500 Nits
| Active Area: | 699(H) X 54(V) |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920x150 |
| Brightness: | 500 Nits |
43 Inch 700 Nits 1920x1080 Digital Menu Board Poster
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 700 Nits |
Wall Mounted Signage 1920x1080 Digital Menu Board
| Screen Diagonal: | 49" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 700 Nits |
AGLR Surface 55" 700 Nits Menu Board Digital Signage
| Screen Diagonal: | 55" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 700 Nits |
65 Inch Wall Mounted LCD Display Full IP65 Outdoor All Weatherproof
| Resolution: | 1920*1080/ 4K Optional |
|---|---|
| Packaging Details: | 1-2pcs/CTN, Safe, Firm |
| Delivery Time: | 20 Business Days |
IP65 Rated Weather Proof Digital Signage Lcd Display 1500-5000 Nits Super Slim Robust High Brightness
| Resolution: | 1920*1080/ 4K Optional |
|---|---|
| Brightness: | 1500~5000 Nits |
| Mounting: | Wall Mount,floor Standing |
Wall Mount Android Digital Signage Kiosk 43" Advertising Display Media Player
| Size: | 42/43" |
|---|---|
| Viewing Angles: | 89/89/89/89 |
| Touch Panel: | PCAP Touch, IR Touch, Touch Foil |

