All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
Dual Dustproof Outdoor Kiosk Screen Waterproof IP67 Digital Signage Display
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |
7-28.5 Inch LCD Touchscreen Kits with Standardized 12V 5A Adapter and 500 1 Contrast Ratio
| Video Outputs: | 1 X HDMI,1 X VGA, 1 × DVI-I |
|---|---|
| Contrast Ratio: | 500:1 |
| Operating Temperature: | (-20~70℃) |
High Brightness Daylight Readable Display Touch Screen 50000 Hours’ Lifetime
| Screen Diagonal: | 17.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
22 Industrial Touch Screen Computer Displays High Definition For Industrial Control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Sunlight Readable Outdoor Display 1000 Cd/M² With True Flat Surface
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Sunlight Readable AGLR 43" Facing Lcd Digital Signage VGA HDMI
| Screen Diagonal: | 43" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 941.184(H)×529.416(V) |
AGLR 1920x1080 1500nits Window LCD Digital Signage 49"
| Screen Diagonal: | 49”IPS, M+ (WRGB), High TNi 110℃ |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1073.8(H)×604(V) Mm |
55" 1500-5000 nits sunlight readable semi-outdoor shop window display digital signage
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
55" 5000nits Sunlight Readable Digital Signage 1920x1080
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
43" IPS AGLR Sunlight Readable Digital Signage 5000nits HDMI
| Color: | Black |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Viewing Angels: | 178/178 |

