All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial embedded computer ] match 142 Products.
Android AIO RFID Fingerprint Reader Panel PC Touchscreen Multi Mounting Methods
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Multi Interactive Touch Panel PC Panel Mounted All In One Aspect Ratio 16/9
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Stainless Steel Touch Panel Pc 10.4" RFID Card Reader Scanner Print Kiosk 300 Nits
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800x600/1024x768 |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
High Resolution Multi Touch Panel PC , Industrial All In One PC 12.1” 33.9W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V)mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Durable 15" Industrial Touch Panel PC All In One AIO X86 Steel Chassis Housing Material
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
Industrial HMI 10 Inch PoE Panel Mount Touch Screen Pc
| CPU: | Intel J3160 |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 1280x800 |
IP69K Waterproof 13.3" HMI Panel PC Stainless Steel M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 5th Gen. ~10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 13.3" |

