All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial embedded computer ] match 141 Products.
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
Aluminum Case MINI PC Box Intel J1900 Quad Core 2.0GHZ Barebone 7 COM 2 Lan Fanless Barebone IPC HTPC POS Computer
| CPU: | Intel Bay Trail J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| OS Support: | Windows /7/8/10, WES 7/10, Linux |
| Chipset: | Intel® SoC |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
ITD IP65/66/67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions Waterproof Box Android PC-RK3588
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
15" Robust 1U Rack Mount Monitor , Rackmount LCD Monitor NEMA4 IP65 Front
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, Rack Mount VESA Mounting |
Android AIO RFID Fingerprint Reader Panel PC Touchscreen Multi Mounting Methods
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Multi Interactive Touch Panel PC Panel Mounted All In One Aspect Ratio 16/9
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Stainless Steel Touch Panel Pc 10.4" RFID Card Reader Scanner Print Kiosk 300 Nits
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800x600/1024x768 |

