All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 front industrial hmi panel ] match 198 Products.
9.7 Inch Rugged Panel Computer Industrial Touch Screen PC 8.3 W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 196.608×147.456 Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
43" VESA Mounted Multi Touch Panel PC , Industrial Panel PC Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 941.184(H)×529.416(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 43" |
250nits 1024x768 8"-21.5" Industrial Panel Mount Monitor
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
Full HD 1920X1080 Touch Panel PC / Computer With Resistive Pcap IR Touchscreen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
27 Inch Wall Mount Touch Screen PC , Industrial All In One PC DC 12V
| Active Are: | 597.888(H)×336.312(V) Mm |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 27" |
| Touchscreen: | PCAP,IR |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
Flat Panel 19" Industrial Panel PC , Capacitive Touch Rugged All In One PC Fanless Wall Mounted
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
10.1" Industrial Touch Screen PC Linux Ubuntu 18.04 14bit GPIO PCAP Touch Panel
| Native Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 5th, 6th, 7th, 8th Gen. |
Aluminum Alloyed Embedded Panel PC 19 Inch Industrial 250cd/m2 1280X1024
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
Vehicle Industrial All In One PC Touch Screen With Freescale Canbus GPIO 3G 4G GSM
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |

