All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 front industrial hmi panel ] match 198 Products.
Fanless 12.1" Industrial Hmi Touch Panel IP65 Front For Rail Airport CCTV
| Native Resolution: | 1024×768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits 1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3-8145U, Intel I5/i7 |
VESA 12.1 Inch 500nits Industrial Hmi Panel 55W Touch Screen
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10.4" Industrial HMI Touch Panel PC Fanless Operation IP65 Front GPIO
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
IP65 Front Industrial Touch Panel PC Fully Integrated Marine Display 11.6” Size
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
|---|---|
| Serial Port: | 1 X COM |
| USB Port: | 4 X USB |
Fanless Industrial Touch Panel PC Dimming Control 0-100% For Marine Maritime
| Native Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 4th~11th Gen. |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |
1000nits 1024x768 Industrial Hmi Touch Panel VESA With GPIO Windows
| Native Resolution: | 800x600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
15inch HMI CNC Automation Industrial Touch Panel PC
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3 4GB/8GB |
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
15" HMI Panel PC NEMA 4/ IP65 Front X86 Fanless GPIO Industrial Touch Panel Computer
| CPU: | Intel Celeron J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Chipset: | Intel Bay Trail SoC |
| Active Area: | 304.128(H)×228.096(V) |
12.1 Inch Industrial HMI Touch Panel PC Capacitive Resistive Touchscreen All In One
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |

