All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 front industrial hmi panel ] match 198 Products.
Steel IPS 40W 250nits 24" LED Lights Bar Monitor
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 24" |
Slim 8" Touch Screen Waterproof Lcd Monitor Multi 10 Touch Points Aluminum Alloy Casing
| Application: | Indoor |
|---|---|
| MTBF: | 50000 Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
PCAP 350nits Pc Touch Screen Computer Bezel Free PoE For Home Automation
| Native Resolution: | 1280×800 Or 1920×1200 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel Z8350 |
Touch Screen Display Kiosk Built-in Camera RFID Card Reader SIM Slot QR Scanner WIFI Thermal Printer
| Resolution: | 1024*600 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD07PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 500 Cd/m2 |
21.5" 250cd/m2 4096×4096 Halo Capacitive Touch Screen 26W
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Interactive LCD Display 24" Touch Screen TV with High Resolution and VESA Rear Mount
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
27" 400cd/m2 14.4w/m Touch Screen LCD Monitor For Slot Casino
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 27" |
Cutting-Edge PCAP Touch Casino Gaming Monitors Multiple Sizes Halo Curved Custom Designs
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |

