All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 front industrial hmi panel ] match 198 Products.
19-21.5'' Flat Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
Tft Panel Industrial Touch Screen Monitor Display FHD 1080P 11.6" True Flat Design
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Industrial 8'' Touchscreen Monitor Embedded Panel Mount HD LCD Display High Brightness
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
FHD Capacitive Pcap Industrial Touch Screen Monitor Widescreen 15.6" USB/RS232 Port
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 246.0(H) X 184.5(V) Mm |
| Resolution: | 1920X1080 Or 1366x768 |
13.3 inch touch panel PC zero bezel true front IP65 on the front panel
| Model Name: | ITD13PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 15" |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Indoor / Outdoor Panel PC Touchscreen 15” 30 Watt With 10-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 304.13(H)×228.10(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 15" |
Flat Bezel Panel Mount Touch Screen PC 8 Inch Industrial AIO Window J1900/I3/I5
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 800X600 |
All In One Android HD Touch Panel PC 10.1 Inch Widescreen With Zero Bezel
| Model Name: | ITD10PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |

