All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 front industrial hmi panel ] match 198 Products.
FHD Wide Screen Capacitive PCAP Panel Mount Lcd Monitor Display 11.6 Inch Raspberry Pi
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Intel J1900 I3 I5 I7 Embedded 15.6" Industrial Panel PC 250nits
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
| Resolution: | 1366 X 768 Or 1920 X 1080 |
RK3368 10 Inch Panel PC Android Industrial Tablet With RFID Fully Integrated
| Native Resolution: | 1920 X 1200, 1280 X 800 Optional |
|---|---|
| Applications: | Access Control |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
21.5'' Stainless Steel Waterproof Panel PC With Control Buttons For CNC Industrial Automation
| Display Size: | 21.5 Inches |
|---|---|
| Expansion Slot: | PCI/PCIe/Mini-PCIe/CF/SD |
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing Fanless |
15.6" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor FHD Industrial LCD Screen Display
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 388.46mm Height: 240.46mm Depth: 40.7mm |
| Weight: | 2.64kg |
IP65 Flat Touch Screen Monitor , 8" Pcap Capacitive Multi Touch Screen Monitor
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Aluminum Frame Android Industrial Panel PC 7 Inch Capacitive Touch Screen PoE Optional
| Native Resolution/Brightness: | 1024 X 600, 500nits |
|---|---|
| Applications: | Digital Signage, Automation, Security, Robots |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
High Brightness Integrated Buttons Operation Windows Panel PC 21.5”
| Brightness: | 250cd/㎡ |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Resolution: | 1920 X 1080 |
Industrial Grade 21.5”Integrated Buttons Panel PC with PCAP Touch RK3288
| I/O: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 4× USB; 1 × USB OTG(Optional); 1 × COM(Optional); 1 × TF Card Support 8~128GB |
|---|---|
| Contrast Ratio: | 1000:1 |
| Operating Temperature: | (-20~70℃) |
19'' Integrated Buttons Operation Touchscreen Panel PC With NFC/RFID High Brightness
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |

