All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 front industrial hmi panel ] match 198 Products.
All Steel Construction Touch Panel PC IP65 65" With Industrial Chassis
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1428.48(H)×803.52(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 65" |
Kiosk Engineering Industrial Touch Screen PC , Industrial Panel PC 19 Inch
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 376.3(H)×301.1(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 19" |
Widescreen 10.1" Touch Panel PC All In One Intel X86 Windows Android
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
7'' 1024x600 Wall Mount Touch Screen PC ID Recognition For Library
| CPU: | ARM Cortex RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 8G |
12.1'' PCAP Zero Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with Halo LED light strip
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
15'' PCAP Arm-Mounted Operation LCD Panel PC All In One Fanless
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
13.3'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless With RFID Reader And Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor True Flat Bezel Panel Mounted 15" Size
| Bluetooth: | Optional |
|---|---|
| Size: | 15 Inch |
| Active Area: | 304.12(H)x 228.09(V |
Rugged Sunlight Readable LCD Monitor Multi Touch Display Panel Mounted High Bright 17 Inch
| Size: | 17 Inch |
|---|---|
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
Aluminum Bezel Sunlight Readable Display 19" Panel Mounted LCD Touch Monitor True Flat
| Size: | 19 Inch |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X1024 |

