All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 front industrial hmi panel ] match 198 Products.
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |
Linux Intel Z8350 AIO Touch Panel PC LCD Computer DC 12V 220W
| Native Resolution: | SVGA,XGA, FHD, UHD |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Windows Based Touch Panel PC With 10 Touch Capabilities Industrial Mounted
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 15-inch |
| Native Resolution: | 1920x1080 |
Multi Touch Display Industrial Panel Mount Monitor 1920*1080 13.3 Inch LED Backlight
| Screen Diagonal: | 13.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
9.7" Android Flat Panel PC PCAP Touch Screen RK3399 Octa Core Open Frame
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | RK3288, RK3399 Android 9/10/11 |
10 Inch Touch Panel PC Windows 10 IoT Fanless Industrial Computer Intel I5-4200U
| Native Resolution: | 1024×768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits 1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I5-4200U, Intel I7-4500U |
Embedded Touch Screen Panel PC 19'' Intel Core I5-7200U 2.5GHz TFT LCD Industrial PC
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
1920 X 1080 LED Backlight Touch Panel PC With Intel I3 I5 I7
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 15-inch |
| Native Resolution: | 1920x1080 |
Wall Mounted Industrial Touch Screen Monitor 55" Flat Panel Aluminum Alloy Housing
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Resolution: | 1920X1080 FHD |
FHD Industrial Touch Screen Monitor , 21.5" Industrial TFT Lcd Panel Display
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Outline Dimension: | Width: 527mm Height: 325mm Depth: 43mm |
| Packing Dimension: | 560(W) × 430(H)×140(D)mm |

