All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 industrial touch screen pc ] match 384 Products.
10.1 Inch Industrial Rugged Tablet PC Windows 10 With Fingerprint
| Native Resolution: | 1920x1200, 700nits |
|---|---|
| Processor: | Intel® Celeron® Processor N5105 |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen |
15.6" Android Touch Screen Computer White Color Medical Tablet For Hospital
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 350nits |
|---|---|
| Applications: | Medical, Hospital |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
8 Watt 7 Inch Industrial Panel PC Touch Screen Flat Surface Capacitive For Kios
| Resolution: | 1024X600 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃,-20~70℃ Optional |
| Backlight: | LED Back-light With 50000hours |
350nits Android 7.1 Industrial Panel Pc 15.6 Inch PCAP Touch Screen
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Aluminum Back Casing |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
PCAP 350nits Pc Touch Screen Computer Bezel Free PoE For Home Automation
| Native Resolution: | 1280×800 Or 1920×1200 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel Z8350 |
32" PCAP Flat Industrial Panel PC Touch Screen Android RK3368 Built In WIFI Camera
| Products Status: | Stock |
|---|---|
| Type: | Panel Pc |
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
Open Frame IP65 Panel PC 12.1 Inch Capacitive Touch Screen Industrial Panel Mount PC
| Name: | IP65 Panel PC |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
4GB RAM IP65 Panel PC 15 Inch Touch Screen Industrial Panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |

