All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 420 Products.
32" Multi Touch Panel PC Full HD HMI Comfort Panel PC With NFC RFID Reader
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle(Typical): | 178(H)/178(V) |
HMI Comfort Touch Panel PC 15.6" Screen Diagonal 1920x1080 Physical Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 15.6" |
| Display Active Screen Size: | 344.16(W) × 193.59(H)mm |
ITD 65'' Open Frame LCD Monitor LED Backlight Sunlight Readable FHD 1920×1080 Industrial Grade
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | 180~260W |
| Display Resolution: | UHD 3840*2160 |
19" AIO industrial computer true flat surface pcap touch PC
| Model Name: | ITD19PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 19" |
Multi Touch Industrial Panel PC 10.1" Android Widescreen With NFC RFID Reader
| Model Name: | ITD101PPCT5KE1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
Industrial All In One Touch Panel PC 11.6 Inch Android Windows Rugged Tablet
| Model Name: | ITD11PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
11.6" Pcap Industrie PC Touchscreen Ip65 X86 Based Anti - Vibration 400 Nits
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
|---|---|
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
Ultra Wide Digital Stretched Bar LCD Media Player 7-88'' Industrial Grade Open Frame
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
10.4" open frame panel PC with resistive touch pcap multi 10 touch
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) X 158.4(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |

