All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 420 Products.
Professional 17" Touch Panel PC 250 Nits With Aluminum Bezel Flat Surface
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
17" Industrial Touch Panel PC DC 12V 1280x1024 With Rugged Steel Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 17" |
All Steel Construction Touch Panel PC IP65 65" With Industrial Chassis
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1428.48(H)×803.52(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 65" |
2G/4G SD Ram 13.3" Touch Panel PC Full HD High Brightness With NFC Reader Touch Kiosk
| Model Name: | ITD13PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
Android Touch Panel PC Zero - Bezel True Flat 15.6" NFC/RFID Reader For Smart Access Control
| Model Name: | ITD156PPCT5KE1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Resolution: | Full HD 1920X1080 |
Bluetooth Touch Panel PC 10.1 Inch Android 7.1 Octa Core RK3399 PCAP AIO Panel
| Model Name: | ITD101PPCT5KE2 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |
13.3 inch touch panel PC zero bezel true front IP65 on the front panel
| Model Name: | ITD13PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 15" |
Widescreen 10.1" Touch Panel PC All In One Intel X86 Windows Android
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
Multi Capacitive Touch Panel PC Combines ARM Based Octa Core Processor 10.1" Video Intercom System
| CPU: | ARM Eight-Core RK3399 |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Native Resolution: | 1280 X 800 |

