All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged embedded industrial pc ] match 123 Products.
8.4'' IP65 Panel PC Solusions TFT High Bright LCD PCAP Touch screen Monitor Screen/Display
| Resolution: | 800 X 600 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
Rugged Industrial Panel Mount Monitor High Definition With IR / PCAP / Resistive Touch
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Rugged waterproof box Android PC Industrial Box PC LED Touch Monitor Solutions Embedded Box Computers
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
All-Aluminum Fanless Box PC Industrial Rugged Waterproof Box Android Based Embedded Box Computers
| Humidity: | 10%~90%(Non-Condensation) |
|---|---|
| Hard Disk Rack: | Default To DDR4 2GB, Max. 8GB |
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Linux Ubuntu 250nits Open Frame Touch Screen VESA For Kiosk
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis panel PC 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
waterproof industrial panel pcs with open platform RFID 125KHz J1900 quad core processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |
11.6'' ” IP65/IP66 Alu-Alloy Monitor with PCAP Touch Solusions TFT High Bright LCD PCAP Touch screen Monitor Screen/Display
| Resolution: | 1920 × 1080 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |

