All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ tft panel open frame lcd monitor ] match 66 Products.
Open Frame Industrial Sunlight Readable LCD Monitor 1000 Cd/M² With Metallic Case
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×140.5(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
TFT LCD Monitor Stretched LCD Display 7.36" Ultra Wide Open Frame Steel Chassis Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
7.36" resized ultra wide bar stretched TFT LCD monitor display, sunlight readable optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
19 Inch Industrial LCD Touch Screen Monitor IP65 For Banking Automation
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
Android 6.0 Stretched Bar LCD Monitor 27.6 Inch Shlef Edge Video Strip Ultra Wide
| Housing Type: | VESA Mounting, Brackets Included |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| MTBF: | 50000Hours |
5.7"-84" LCD Panel Kits LCD Touch Screen Kit Dual LVDS Interface Output
| Sizes Options: | 5.7''6.5''7''8''8.4''9.7''10.1''10.4''12.1''13.3''15''15.6''17''17.3''18.5''19''21.5''22''24''27''32''43''49''55''65''70''75''84'' |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.4" open frame panel PC with resistive touch pcap multi 10 touch
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) X 158.4(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |
18.5 Inch Industrial LCD Monitor 1366*768 Resolution Industrial Display Monitors
| Color: | Black Or Silver |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Advertising Display Stretched Bar LCD Monitor 16.3”Shelf Edge Android Media Player
| Size: | 16.3" |
|---|---|
| Active Area: | 410(H) X 61(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 203 |

