All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ tft panel open frame lcd monitor ] match 66 Products.
500 Nits Brightness Stretched Bar LCD Monitor Shelf Edge Digital Signage 23.1"
| Size: | 23.1" |
|---|---|
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 158 |
Touch Screen Sun Readable Lcd Display 75/86 Inch 4K High Brightness Monitor
| Housing Type: | Open Frame, Chassis, Panel Mount, True Flat |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| IP65 Front: | Optional |
Ultra Wide Bar Stretched Lcd Display 47.7" 500 Nits Brightness 60Hz With HDMI
| Active Area: | 1210(H) X 50(V) |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| Power: | DC 12V |
15" high bright flat bezel panel mount touch screen monitor sunlight readable industrial touchscreen
| IP65: | IP65(for Front Panel Only) |
|---|---|
| Cut-Out Dimensions: | 362.6×283mm |
| Aluminum Front Bezel Thickness: | 3mm(6mm, 10mm Optional) |
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
Industrial Lcd Display Touch Panel PC Integrated 19 Inch Resistive Touchscreen
| Screen Diagonal: | 19" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
DC12V Touch Monitor PC , Fanless Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |
7" industrial chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
10.1 inch industrial chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
88 Inch Stretched Bar LCD Display 3840x1080 Resolution High Contrast For Advertising
| Size: | 88" |
|---|---|
| Touch Screen: | Optional |
| Physical Resolution: | 3840×1080 |

