All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ tft panel open frame lcd monitor ] match 66 Products.
8.4" industrial chassis LCD touchscreen monitor with VGA, DVI, HDMI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Shelf Edge Stretched Bar Lcd Android 27.6" Advertising Digital Signage 500 Nits
| Active Area: | 699(H) X 54(V) |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920x150 |
| Brightness: | 500 Nits |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
Supermarket Shelf Edge Ultra Wide Stretched Displays Digital Screen 23.1 Inch DC 12V
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| Power: | DC 12V |
DC 12V Ultra Wide Stretched Displays Screen Strip 34'' For Supermarket Store Shelf Edge
| Condition: | Anti-Shock&Vibration |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| Power: | DC 12V |
16.3'' Digital Signage Poster Standalone Android Stretched Bar Shelf Lcd Video Displayer
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 410(H) X 61(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 203 |

