All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ tft panel open frame lcd monitor ] match 66 Products.
sunlight readable lcd monitor resistive/IR/pcap touchscreen 21.5" open frame monitor
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 476.64(H) ×248.25(V) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
High Efficiency Sunlight Readable LCD Monitor , Rugged Touch Screen Monitor
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Open Frame 17 Inch LCD Monitor Capacitive Touch Screen For CNC Automation
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
21.5 Inch Industrial LCD Monitor Anti Glare Capacitive Multi Touch Screen
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Surface Treatment: | AG, Anti-Glare, Anti-reflective Optional |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
24 Inch Flat LCD Monitor Touch Screen 1500nits For Smart Parking
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Surface Treatment: | AG, AR, AF Optional |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
27 Inch Touch Screen LCD Monitor 4K 3840×2160 High Resolution DP Port
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080, 3840×2160 4K |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
TFT Display 5.7inch Monitor Touch Open Frame commercial users
| Screen Size: | 5.6'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 640 X 480 |
15.6" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor FHD Industrial LCD Screen Display
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 388.46mm Height: 240.46mm Depth: 40.7mm |
| Weight: | 2.64kg |
High Bright Touchscreen Sunlight Readable LCD Monitor 12.1" Widescreen Open Frame
| Physical Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
IoT 18.5 Touch Screen Monitor Industrial LCD Monitor High Brightness 1000nits
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |

