All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ tft panel open frame lcd monitor ] match 66 Products.
15.6" LCD Flat Screen Monitor FHD Open Frame Touch Screen For Terminals Kiosks
| Housing Material: | Aluminum Chassis , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Flush Rear Mounting, VESA Mounting |
12.1" Sunlight Readable LCD Monitor Capacitive Touch Flat Zero Bezel VGA/HDMI Video Input
| Physical Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
DC36V 1000nits Open Frame Touch Screen 15.6" 28W High Brightness For Kiosk
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits |
| Touch Panel: | Capacitive, Resistive Touch, IR Touch |
Flat Bezel Panel Mount Sun Readable Lcd Display , 19 Inch Open Frame Monitor
| Screen Diagonal: | 19 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 408.32(H) ×255.2(V)mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
Shelf Edge Media Player 27.6" Stretched Bar LCD Monitor
| Active Area: | 699(H) X 54(V) |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920x150 |
| Brightness: | 500 Nits |
Energy Saving 32'' Open Frame Panel Mount Touch Monitor Widescreen Lcd Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 32" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
42"/43" Open Frame Sunlight Readable LCD Monitor High Brightness Black Color
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 43" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
high bright tft lcd 17 inch open frame monitor industrial grade
| Display Active Screen Size: | 337.92(H) ×270.34(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
Open frame monitor 19" high brightness sunlight readable LCD monitor
| Brightness: | 1000 Cd/m2 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280X1024 |
| MTBF: | 50000Hours |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |

