All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 239 Products.
Industrial Sunlight Readable LCD Monitor Display 21.5 Inch With 10-90% Humidity
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Android Tablet Industrial Touch Monitor PC Pad GPIO 1920x1080 ARM Quad Core RK3368 Cortex A53
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
7 Inch Industrie Touch Panel Pc With Fingerprinter For Access / Door Control
| CPU: | Android RK3288, RK3188, RK3368 |
|---|---|
| Memory: | 2G |
| Storage: | 8G |
PCAP Touch Screen Rugged Industrial PC VESA Mount With 10%-90% Humidity
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
8” Flat Bezel All In One Tablet PC PCAP Touch HMI POE GPIO Android Panel Bluetooth
| Inch: | 8" |
|---|---|
| CPU: | ARM Quad Core RK3288,Main CPU Frequency:1.8GHz |
| GPU: | Mali-T764 GPU |
Stainless Steel Rugged LCD Monitor HDMI Input 1500 Nits Optional 32'' Waterproof IP65/66/67
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |
21.5" Sun Viewable FHD IP66 Panel PC Weatherproof Stainless Steel Robust Touch Panel PC
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| NAME: | IP66 Panel PC |
| Housing Type: | VESA Mount |
harsh environment 27inch Stainless Steel LCD PCAP 10 Point Touch display AR/AG/AF optional
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |

