All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 237 Products.
Industrial 8'' Touchscreen Monitor Embedded Panel Mount HD LCD Display High Brightness
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Rugged Lcd Displays Monitor 7 Inch Waterproof With Speakers For Robots
| Housing Material: | Aluminum Alloy Chassis With VESA Mounting And Embedded Mounting |
|---|---|
| Brightness: | 1000cd/㎡ |
| I/O: | HDMI Input, USB Port, DC Input, Speakers |
17 Inch Waterproof Touch Screen Monitor Brightness Control On Front
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional, Brigtness Control On Front Bezel |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
19 Inch Industrial Touch Screen Monitor IP65 Front Embedded Mounting
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust, Brushed Aluminum Front Bezel IP65 Front Embedded Mounting |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional, Brigtness Control On Front Bezel |
| I/O: | VGA, HDMI Inputs, USB Port, DC Input |
Waterproof Touch Screen Monitor 15 Inch 1500cd/m2 For Outdoor Displays
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 1500cd/㎡ |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
TFT 28.5'' Stretched Bar LCD Display Industrial Touch Screen Monitor
| Type: | TFT |
|---|---|
| Size: | 28.5" |
| Pixel Pitch: | 0.36375x0.36375mm |
DVI 350nits 15in Industrial Touch Screen Monitor For Automation
| Size: | 15" |
|---|---|
| Contrast: | 700:1 |
| Viewing Angles: | 80/80/70/70 |
60W 32in PCAP Framed Touch Screen Monitor For Slot Machine
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 32" |
FCC DVI HDMI Open Frame LCD Monitor 1024x768 Capacitive Touch Screen Monitor
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 500 ,1000nits, 1500nits Optional |
| Touch Panel: | 10 Multi Touch Projected Capacitive Touch |
IP69K Rugged Panel PC Pharmacy capacitive touch screen monitors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |

