All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 237 Products.
25W 15" 350nits Touch Screen Panel Monitor For Transportation
| Size: | 15" |
|---|---|
| Contrast: | 700:1 |
| Viewing Angles: | 80/80/70/70 |
7” USB powered Industrial Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
32 Inch Industrial LCD Monitor IP65 Front LCD Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
5.7"-84" LCD Panel Kits LCD Touch Screen Kit Dual LVDS Interface Output
| Sizes Options: | 5.7''6.5''7''8''8.4''9.7''10.1''10.4''12.1''13.3''15''15.6''17''17.3''18.5''19''21.5''22''24''27''32''43''49''55''65''70''75''84'' |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Industrial Lcd Screen Touch Display 19 Inch With OSD Menu On Front Bezel
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel With OSD Menu |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 350nnits, 1000nits, 1500nits Optional |
| I/O: | VGA, DVI, HDMI Inputs, USB Port, DC 9-36V Input |
Touch Screen Industrial Monitor 24 Inch LCD 1920x1080 For CNC Machine
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel With OSD Menu |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 350nnits, 1000nits, 1500nits Optional |
| I/O: | VGA, DVI, HDMI Inputs, USB Port, DC 9-36V Input |
350nits Small LCD Monitor 12.1 Inch Capacitive Touch Screen Flat Surface
| Housing Material: | Aluminum Chassis , Flat Surface, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Flush Rear Mounting, VESA Mounting |
Small Lcd Computer Monitor 6.5" Touch Screen VGA Input 640x480
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 500cd/㎡ |
| I/O: | VGA, HDMI Inputs, USB Port, DC Input |
21.5inch Flat Bezel Sunlight Readable LCD Monitor For Industries
| Screen Size: | 21.5'' |
|---|---|
| LCD Type: | 21.5"Active Matrix TFT-LCD |
| Warranty: | 1 Year For TFT Panels; 2 Years For Others. |
VESA 15W 300nits Industrial Lcd Touch Monitor DC9-36V For Vehicles
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Contrast: | 800:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/85/85 |

