All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 237 Products.
Energy Saving 32'' Open Frame Panel Mount Touch Monitor Widescreen Lcd Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 32" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
IP65 Front Panel Industrial Touch Screen Monitor 19'' Flush Mount Pcap 100-240 VAC
| LCD Type: | 19"Active Matrix TFT-LCD |
|---|---|
| IP: | IP65(for Front Panel Only) |
| Weight: | 5.5kg |
27" 400cd/m2 14.4w/m Touch Screen LCD Monitor For Slot Casino
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 27" |
OEM 86'' TFT LCD Digital Signage Displays 1100W Window Menu Poster
| Response Time: | 8 Ms |
|---|---|
| Contrast Ratio: | 1200:1 |
| Operating System: | Windows |
Outdoor Sun Readable Lcd Display Touch Screen 12.1 Inch 1000 Nits 1500 Nits TFT
| Screen Diagonal: | 12.1 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 800X600, 1024X768 Optional |
13.3in 400nits Open Frame LCD Monitor PCAP Capacitive LCD Touch Screen For Cabinet
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Touch Panel: | Capacitive |
262K IP65 Panel PC Solusions TFT LCD Touch screen Monitor Screen Panel
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
400nits 3840x2160 Industrial Pc Touch Screen 86in 4K DP Port
| Native Resolution: | 3840 X 2160 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Input: | VGA, DVI, HDMI Inputs DP Optional |
350nits 800x600 Open Frame LCD Monitor DC36V Touch Screen LCD Monitor IP65
| Native Resolution: | 800x600 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Touch Panel: | Capacitive, Resistive Touch, IR Touch |
PCAP 38W Shelf LCD Screen 500nits Stretched Bar Lcd Display For Supermarket
| Size: | 25.3" |
|---|---|
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
| Native Resolution: | 576(H)×162(V)MM |

