All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 242 Products.
10.4”TFT Open Frame LCD display Industrial grade Touch Screen monitor
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Resolution: | 800*600 |
| Brightness/Contrast: | 300nits/700:1 |
Tft Panel Industrial Touch Screen Monitor Display FHD 1080P 11.6" True Flat Design
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
21.5" 250cd/m2 4096×4096 Halo Capacitive Touch Screen 26W
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Small Industrial Touch Screen Monitor Flush Mount 7 Inch USB B Type Interface
| Model: | ITD07OFT5Y1 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 182.5mm Height: 129.5mm Depth: 32.8mm |
| Weight(N.W/G.W): | 0.64kg |
PCAP PCT Industrial USB Powered Touch Screen Monitor 7 Inch Displaylink All In One Cable
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Native Resolution: | 1024X600 |
86 Inch 4K Large Format Open Frame LCD Monitor DP Input RS232 Remote Control Touch Screen
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Side Mount, VESA Mounting |
3840×2160 UHD Open Frame Lcd Display Monitor 75 Inch With IR Touch Optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Lifespan: | LED Backlight With 60000H |
| Housing Type: | Open Frame Side Mount, VESA Mounting |
USB Powered Tft Industrial Touch Screen Monitor 10.4 Inch 300 Nits Brightness
| Size: | 10.4 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Active Area: | 211.2(W) X 158.4(H) |
Industrial IP67 Rugged LCD Monitor Aluminum Housing Resistive PCAP Touch Screen
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
|---|---|
| Display Size: | 15.6 Inch |
| Product Name: | Waterproof Monitor Aluminum Casing |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |

