All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 242 Products.
500nits Stretched Bar Lcd Display PCAP 38W Shelf LCD Screen For Supermarket
| Size: | 25.3" |
|---|---|
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
| Native Resolution: | 576(H)×162(V)MM |
VGA HDMI Input Industrial Touch Screen Monitor Flush Mount PCAP Touch Monitor
| Resolution: | 1280X1024 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10-60 C |
| Active Area: | 337.92(H)×270.336(V) Mm |
Waterproof Sunlight Readable LCD Monitor Stainless Steel 1000 Nits 27 Inch Touch Screen
| Touch Type: | PCAP, IR |
|---|---|
| Waterproof Connector: | HDMI Input, USB Port, AC100-240V Input |
| Housing Type: | Stainless Steel Or Aluminum Alloy |
4k Resolution Curved Monitor VGA HDMI DP Input Casino Touch Screen
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Radius Of Curvature: | 1500R |
| Active Area: | 941.184 X 529.416 (mm) |
USB / RS232 Port Rugged Panel Mount Touch Screen Monitor 19" VGA/DVI/HDMI Input
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
FHD Capacitive Pcap Industrial Touch Screen Monitor Widescreen 15.6" USB/RS232 Port
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 246.0(H) X 184.5(V) Mm |
| Resolution: | 1920X1080 Or 1366x768 |
24" Sunlight Readable LCD Monitor IP65 / IP66 Sealed With PCAP Touch Screen
| Size: | 24" |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Optional: | IR Touch, AR/AG Protective Glass |
43 Inch Curved Casino Touch Screen For Slot Machine Gambling Machine
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Radius Of Curvature: | 1500R |
| Active Area: | 941.184 X 529.416 (mm) |
8.4'' Rugged Stainless Steel LCD Waterproof IP66 Touch Screen Monitor 800×600 SVGA
| View Angels: | 70/70/60/60 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
10.4 Inch Panel Mount Touch Screen Monitor XGA 1024×768 USB Powered Displaylink Chip
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Native Resolution: | 1024X768 |

