All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 237 Products.
TFT LCD Monitor Stretched LCD Display 7.36" Ultra Wide Open Frame Steel Chassis Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Efficiency Sunlight Readable LCD Monitor , Rugged Touch Screen Monitor
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
22 Industrial Touch Screen Computer Displays High Definition For Industrial Control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Anti Reflective PCAP LCD Touch Screen Monitor HDMI Input DC 24V 9.7 Inch XGA Waterproof IP67
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
High Brightness 250nits Industrial LCD Monitor Panel Rack Mount Type
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
IP66 Rugged LCD Monitor , IR Industrial Touch Screen Monitor Waterproof HDMI Input DC 24V
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
43 Inch Curved Gaming Monitor J Shaped Casino Touch Screen For Slot / Gambling Machine
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
5.7'' Industrial Open Frame LCD Monitor 450nits With Touch Optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
TFT 36.6'' Stretched Bar LCD Display Industrial Touch Screen Monitor with Android Display with RK3288
| Type: | TFT |
|---|---|
| Size: | 28.5" |
| Pixel Pitch: | 0.36375x0.36375mm |
1000 Nits Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Readable Display
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |

