All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 238 Products.
RS232 17.3" Open Frame LCD Monitor FHD Tft 1920x1080 SAW PCAP
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits, Optional |
| Touch Panel: | PCAP, Resistive Touch, IR Touch |
Pcap Flat Panel Touch Screen Computer Monitor 15" Flush Mount IP65 Front Industrial
| Outline Dimensions: | Width: 340mm Height: 264mm Depth: 47.9mm |
|---|---|
| LCD Type: | 15"Active Matrix TFT-LCD |
| N.W: | 3.2KG |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
55" 65" VESA Sunlight Readable LCD Monitor 1000nits 1500nits 138W
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 32" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
21.5'' Rugged Sunlight Readable Touch Fishing Monitor with Waterproof M12 Connector
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 21.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
42"/43" Open Frame Sunlight Readable LCD Monitor High Brightness Black Color
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 43" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
6.5inch TFT Panel Open Frame LCD Monitor Touchscreen Solutions
| Screen Size: | 6.5'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 0.069(H) X 0.207(V)mm |
Outdoor Sunlight Readable LCD Monitor 10.4” With Stainless Steel Industrial Chassis
| Native Resolution: | 800x600/1024x768 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10℃~60℃ |
| Touch Interface: | USB |
7'' 1024x600 Wall Mount Touch Screen PC ID Recognition For Library
| CPU: | ARM Cortex RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 8G |
Heavy Duty Rugged LCD Monitor Stainless Steel Waterproof Touch Screen IP66 IP67
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |

