All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 242 Products.
1000 Nits Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Readable Display
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
12.1" Daylight Readable Lcd Monitor , Sunlight Readable Display View Angels
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
7'' Sunlight Readable LCD Display , Sunlight Viewable Monitor 1000 Nits
| Screen Diagonal: | 7 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 152.4 (H) ×91.44(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
10.1" USB Power Industrial Touch Screen Monitor 350cd/m2 Brightness With Pcap
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Native Resolution: | 1280X800 |
Industrial Touchscreen Interactive POE Touch Monitor LCD PCAP 10.1 Inch
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Outdoor 24" Rugged LCD Monitor VESA Mount With AR/AG Optical Bonding
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | VESA Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
IP65 PCAP 25W 18.5" VGA Zero Bezel Touch Monitor
| Resolution: | 1366x768 |
|---|---|
| Weight(N.W/G.W): | 4.95Kg / 6.9Kg (Approx.) |
| Packing Dimension: | 500(W) ×440(H)×140(D)mm |
8 Watt 7 Inch Industrial Panel PC Touch Screen Flat Surface Capacitive For Kios
| Resolution: | 1024X600 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃,-20~70℃ Optional |
| Backlight: | LED Back-light With 50000hours |
Steel IPS 40W 250nits 24" LED Lights Bar Monitor
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 24" |

