All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 237 Products.
Touch Screen Sun Readable Lcd Display 75/86 Inch 4K High Brightness Monitor
| Housing Type: | Open Frame, Chassis, Panel Mount, True Flat |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| IP65 Front: | Optional |
Interactive LCD Display 24" Touch Screen TV with High Resolution and VESA Rear Mount
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
USB Powered 10.4'' Industrial LCD Touch Screen Monitor durable TFT LCD display
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Rack Mount 15W 400nits 15.6in Touch Screen Monitor
| Inch: | 15.6" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Backlight: | LED Backlightwith 50000hours |
4K Resolution 43 Inch Curved Monitor PCAP Touch Screen Monitor For Gaming
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Radius Of Curvature: | 1500R |
| Active Area: | 941.184 X 529.416 (mm) |
6.5'' High Brightness Industrial LCD Touch Screen Monitor for sunlight readable application
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Large Format LCD Industrial Touch Screen Monitor Fully Integrated Vandal Proof
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
350cd/m2 3840x2180 Curved Capacitive Touch Screen 43" VGA Lcd Gambling Monitor
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Radius Of Curvature: | 1500R |
| Active Area: | 941.184 X 529.416 (mm) |
86inch Ultra Wide Stretched Bar LCD Monitor Touch Screen LED Backlight
| Size: | 86" |
|---|---|
| Touch Screen: | Optional |
| Physical Resolution: | 3840×600 |
FHD Industrial Touch Screen Monitor , 21.5" Industrial TFT Lcd Panel Display
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Outline Dimension: | Width: 527mm Height: 325mm Depth: 43mm |
| Packing Dimension: | 560(W) × 430(H)×140(D)mm |

