All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 242 Products.
DVI 10in Open Frame LCD Monitor DC9-36V With Resistive PCAP Touch
| Native Resolution: | 1280x800, 1366*768 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500~1000nits, Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch, Resistive Touch |
15 Inch LCD Video Monitor Open Frame Touchscreen Monitor Flush Mount
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount, VESA Mounting |
ITD 32”Industrial Chassis LCD Monitor Supports AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding, High Brightness, Auto-Dimming
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Screen Size: | 10.4" |
| Products Status: | Stock |
OEM ODM High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor Flat Bezel Panel
| Resolution: | 1820 X 1024 |
|---|---|
| Screen Size: | 15",17",19",15.6" |
| Brightness: | 1000nits,1500nits |
18.5'' Rugged Sunlight Readable Touch Fishing Monitor with Waterproof M12 Connector
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 18.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
25W Ultra Wide Stretched Bar LCD Monitor Computers Display Solutions
| Screen Size: | 28.5'' |
|---|---|
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
| Warranty: | 2 Years |
High Brightness 15.6inch Marine Screen with IP66/67 Waterproof and Sunlight Readable Design
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 15.6'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
15.6" Rugged Sunlight Readable PCAP Touch Monitor IP66/IP67 full waterproof for Marine/Fishing rugged touch screen
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1500 Nits |
| Input Signal: | HDMI Input |
FHD Wide Screen Capacitive PCAP Panel Mount Lcd Monitor Display 11.6 Inch Raspberry Pi
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Multi Touch Display Industrial Panel Mount Monitor 1920*1080 13.3 Inch LED Backlight
| Screen Diagonal: | 13.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |

