All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 239 Products.
Industrial Lcd Display Touch Panel PC Integrated 19 Inch Resistive Touchscreen
| Screen Diagonal: | 19" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor 7" Flat Bezel Panel Mount With Resistive Pcap
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024 X 600 |
| Input Signals: | VGA |
Fanless All In One Industrie Pc Touch Screen With RFID And Finger Printer
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
DC12V Touch Monitor PC , Fanless Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
Vertical Horizontal Lcd Display Industrial PC Touch Screen With NFC RFID Card Reader
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Active Area: | 476.64(H) X 248.25(V) Mm |
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
HMI PCAP Touch Industrial Panel PC Touch Screen 17" With NFC RFID IC Card Readers
| Model Name: | ITD17PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1280X1024 |
| Active Area: | 337.92(W) × 270.336(H)mm |
21.5" AIO Industrial Touch Panel PC DC 12V Input Voltage Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 476.64(H) X 248.25(V)mm |
17" industrial monitor with panel mounted aluminum front bezel high brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.92 (H) ×270.34(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |

