All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 239 Products.
Android Touch Panel PC Zero - Bezel True Flat 15.6" NFC/RFID Reader For Smart Access Control
| Model Name: | ITD156PPCT5KE1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Resolution: | Full HD 1920X1080 |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
11.6" Touch Monitor PC Aluminum Alloy Intel i5 PCAP Flat Bezel Panel Mount
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 11.6" |
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
IP65 Front Industrial Touch Panel PC Fully Integrated Marine Display 11.6” Size
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
|---|---|
| Serial Port: | 1 X COM |
| USB Port: | 4 X USB |
sunlight readable lcd monitor resistive/IR/pcap touchscreen 21.5" open frame monitor
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 476.64(H) ×248.25(V) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
15" panel mount monitor sunlight readable with aluminum front bezel
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.13 (H) ×228.10(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
12.1” Panel Mount LCD Monitor High Brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 12.1 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
IP65 Sunlight Readable LCD Monitor DC 12V 15 Inches With Green LED Indicator
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1024x768 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
10.4" open frame panel PC with resistive touch pcap multi 10 touch
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) X 158.4(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |

