All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen monitor tft lcd display ] match 240 Products.
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
Embedded Touch Panel PC 7'' Windows 10 CE Linux Android 1024 X 600 Resolution
| CPU: | Intel Celeron J1900 2.0GHz |
|---|---|
| Memory: | 4G Up To 8G |
| Storage: | 64G SSD Up To 512GB |
Grey Embedded Touch Panel PC 15'' With Thermal Printer QR Reader Integrated Android 6.0
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
VESA Mount Multi Touch Panel PC Windows Kiosk Waterproof For Hospital
| CPU: | Intel J1900 Quad Core |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB, Max. 8G |
| Storage: | 64G, 120G, 240G, Optional |
32" True Flat Zero Bezel HMI Touch Panel PC 1920*1080 Native Resolution
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
HMI Comfort Touch Panel PC 15.6" Screen Diagonal 1920x1080 Physical Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 15.6" |
| Display Active Screen Size: | 344.16(W) × 193.59(H)mm |
17" Full Outdoor All In One Digital Signage Displays 5000 Cd/m2 Brightness
| Brightness: | 5000 Cd/m2 |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Resolution: | 1280x1024 |
86" All In One Windows Digital Signage Displays For Outdoor
| Brightness: | 4000 Cd/m2 |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Resolution: | 3840x2160 |
2G/4G SD Ram 13.3" Touch Panel PC Full HD High Brightness With NFC Reader Touch Kiosk
| Model Name: | ITD13PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |

