All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touchscreen waterproof panel pc ] match 68 Products.
18.5" Industrial Rugged Panel PC Stainless Steel J6412 Elkhart Lake
| CPU: | Intel J6412 Elkhart Lake, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 18.5" |
12.1'' Full IP65 Touchscreen Panel PC With High Brightness and NFC/RFID Integration
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
12.1'' Full IP65 High Brightness Panel PC Integrated Buttons Operation With NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
Computer Windows Linux Rugged Panel PC IP65 IP67 Waterproof Touch Screen High Brightness
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
19" Integrated Buttons Operation Panel PC HMI industrial waterproof panel PC
| Packaging Details: | foam,master carton |
|---|---|
| Delivery Time: | a month |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Full IP66 Waterproof Hmi Panel PC Touchscreen 24" Intel J1900/I3/I5/I7 Android Integrated
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
10.1" Touch Panel PC Capacitive Touchscreen For Door Entry Smart Video Intercom System
| Size: | 10.1" |
|---|---|
| Native Resolution: | 1280 X 800 |
| Brightness: | 300 Nits |

