All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touchscreen waterproof panel pc ] match 68 Products.
21.5 Inch Durable Rugged Panel PC Dustproof With 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Waterproof Rugged Panel PC 250 Nits 1280x1024 Resolution With Stainless Steel Housing
| Memory: | 2GB To 8GB Optional |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V) Mm |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Waterproof Panel Mount Lcd Monitor Anti - Glare With LED Backlight
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| Resolution: | 1366*768 |
7" IP66 Highly Bright Rugged Industrial Computers With Full Waterproof Connectors
| Native Resolution: | 1024x600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Nits |
| Viewing Angle: | 75/75/70/75 |
Rugged IP67 Stainless Steel Industrial Panel Mount Touch Screen PC Intel J1900/I3/I5/I7
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
|---|---|
| CPU: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Serial Port: | 1XCOM |
Compact Structure Rugged All In One PC SS Aluminum Alloy Enclosure PCAP Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 To 1500 Nits Optional |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
7" terminals panel PC with NFC RFID card reader for access control entrance guard integrated Android Windows
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V,DC9-36V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
1000nits 8in Fanless All In One PC IP65 Stainless Steel Touchscreen Computer
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 8" |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |

