All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vga hdmi flat panel lcd monitor ] match 174 Products.
Industrial 8'' Touchscreen Monitor Embedded Panel Mount HD LCD Display High Brightness
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Industrial Touch Screen Display Monitor / 65 Inch Lcd Monitor With Toughened Glass Front
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Professional Open Frame LCD Monitor Display High Definition With Flat Design
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
15" industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
Zero Bezel 49" Pcap Flat Touch Screen Monitor Multi 10 Touch Points IP65 Front
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Feature: | Full HD |
IP65 Front Panel Industrial Touch Screen Monitor 19'' Flush Mount Pcap 100-240 VAC
| LCD Type: | 19"Active Matrix TFT-LCD |
|---|---|
| IP: | IP65(for Front Panel Only) |
| Weight: | 5.5kg |
Industrial Grade Touch Screen Computer Monitor / Panel Mount Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
15.6" LCD Flat Screen Monitor FHD Open Frame Touch Screen For Terminals Kiosks
| Housing Material: | Aluminum Chassis , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Flush Rear Mounting, VESA Mounting |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |
Interactive LCD Display 24" Touch Screen TV with High Resolution and VESA Rear Mount
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |

