All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vga hdmi flat panel lcd monitor ] match 175 Products.
350nits Flat Panel LCD Monitor Industrial Touch Screen 10 Inch For Robotics
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits Optional |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |
13.3" Flat Panel LCD Monitor 1920×1080 PCAP Touch Display For Kiosks
| Housing Material: | Aluminum Chassis , Flat Surface, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Flush Rear Mounting, VESA Mounting |
12.1" Sunlight Readable LCD Monitor Capacitive Touch Flat Zero Bezel VGA/HDMI Video Input
| Physical Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
24 Inch Flat LCD Monitor Touch Screen 1500nits For Smart Parking
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Surface Treatment: | AG, AR, AF Optional |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
Front Panel IP65 PCAP NEM 17.3" Industrial Lcd Monitor
| Input: | VGA/HDMI/DVI |
|---|---|
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
| Touch Interface: | USB/RS232 |
350nits Small LCD Monitor 12.1 Inch Capacitive Touch Screen Flat Surface
| Housing Material: | Aluminum Chassis , Flat Surface, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Flush Rear Mounting, VESA Mounting |
27 Inch Touch Screen LCD Monitor 4K 3840×2160 High Resolution DP Port
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080, 3840×2160 4K |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
21.5 Inch Industrial LCD Monitor Anti Glare Capacitive Multi Touch Screen
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Surface Treatment: | AG, Anti-Glare, Anti-reflective Optional |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
Open Frame 17 Inch LCD Monitor Capacitive Touch Screen For CNC Automation
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |

