All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vga hdmi flat panel lcd monitor ] match 174 Products.
IP65 Front Small LCD Computer Monitor 7 Inch 1000nits Sunlight Readable Display
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits Sunlight Readable |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |
15 Inch LCD Video Monitor Open Frame Touchscreen Monitor Flush Mount
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount, VESA Mounting |
Full HD 1920*1080P Industrial Touch Screen Monitor 13.3 '' 300cd/M² Brightness
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
|---|---|
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
Sunlight Readable Outdoor Display 1000 Cd/M² With True Flat Surface
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
VESA 15W 300nits Industrial Lcd Touch Monitor DC9-36V For Vehicles
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Contrast: | 800:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/85/85 |
Embedded Mount Industrial Touch Screen Monitor With 10 Multi Touch Points
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
DVI 350nits 15in Industrial Touch Screen Monitor For Automation
| Size: | 15" |
|---|---|
| Contrast: | 700:1 |
| Viewing Angles: | 80/80/70/70 |
22 Inch Panel Mount Industrial Touch Screen Monitor Flat Bezel , Anti - Vandalism
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Steel IPS 40W 250nits 24" LED Lights Bar Monitor
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 24" |
86 Inch 4K Panel Mount Touch Screen Monitor True Flat Surface With OPS Pluggable PC
| Material: | Aluminum Profile And Steel Back Chassis |
|---|---|
| Inputs: | VGA, DVI, HDMI |
| Touch Type: | PCAP Touch/IR Touch |

