All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 226 Products.
15.6" 16/9 Aspect Ratio Industrial Touch Screen Computer With Improved Power Efficiency
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
19" waterproof dustproof stainless steel 304 316 touch panel PC computer for food, beverage, biotechnology HMI fanless industrial all in one M12 connector
| Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Size: | 19 Inch |
| CPU ARM Solution: | ARM Quad Core Cortex-A17 RK3288, 1.8GHz (RK3399/RK3568/RK3588 Optional) |
10 Inch POE Touch Screen Tablet PC Android 9 With LED Halo Light
| Native Resolution/Brightness: | 1280 X 800 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Access Control, Automation |
| I/O: | PoE, USB, HDMI Output, DC, TF Card Slot |
DC 12V 1024×768 All In One Industrie PC Touch Rugged Metal Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 210.4(H)×157.8(V)mm |
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
10.4'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD All In One Fanless Touchs PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.4'' Embedded LCD Rugged HD Panel Mount Monitor All In One Fanless PCs Resistive
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
8” Flat Bezel All In One Tablet PC PCAP Touch HMI POE GPIO Android Panel Bluetooth
| Inch: | 8" |
|---|---|
| CPU: | ARM Quad Core RK3288,Main CPU Frequency:1.8GHz |
| GPU: | Mali-T764 GPU |
Marine Grade Rugged Panel PC 15'' Full IP65 Waterproof Outdoor Sunlight Readable
| TFT Panel: | 15 Inch 1024*768 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |

