All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 225 Products.
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
10.1 Inch POE Mini Computer VESA Wall Embedded RJ45 350nits
| CPU: | ARM Quad Core RK3288 RK3368 RK3399 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Input/Output: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 6× USB;1 × RJ45 LAN;1 × DC 12V Ethernet 10/100/1000M; |
Computer Windows Linux Rugged Panel PC IP65 IP67 Waterproof Touch Screen High Brightness
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
15" IP69K waterproof stainless steel 316L yoke mount pcap touch panel PC industrial AIO
| CPU: | RK3399/3568/3588,Intel J1900,6412,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Touch: | PCAP, Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
| Mount: | VESA Mount, Yoke Mount |
1920X1080 All In One Industrie PC Touch Display 55" With IP65 Front Panel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1209.6(H)×680.4(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 55" |
8 inch mini touch panel PC embedded mounting IP65 front HMI
| Native Resolution: | 1024 X768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900 |
IP65 Rugged Panel PC 65 Inch Rugged 316 Stainless Steel HDMI Input For Food Industry
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Open Frame PC Touch Screen Panel Computer With 6×RS232/422/485 2×RJ45 For Automation
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
1920×1080 Industrial Touch Screen Computer Flat Bezel 300 Nits Brightness
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
|---|---|
| Touchscreen: | Resistive, PCAP |
| Power Input: | DC 12V |
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |

