All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 225 Products.
Android Tablet Industrial Touch Monitor PC Pad GPIO 1920x1080 ARM Quad Core RK3368 Cortex A53
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
15.6'' Flat Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
Full HD Industrial Panel PC Touch Screen 1920×1080 Panel Mount Housing Type
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 293.76(H)×165.24(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Flat Surace Panel Mount Touch Screen PC 21.5 Inch 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
Fanless MarineTouch Panel PC Industrial 11.6 Inch 0-100% Brightness Control
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
SCADA 250nits 17.3" Panel Mounted Panel PC 1920x1080 SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
15 Inch 50W 1024X768 SS316L Rugged Panel PC For Food Industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Up To 10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 15" |
15in Linux PoE Android Panel PC Waterproof Touchscreen Computer RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing, Stainless Optionaal |
| Screen Diagonal: | 15" |
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |

