All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 225 Products.
15 inch Touch Panel Computer built-in NFC/RFID/Camera WIFI finger printer
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD15PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 250 Cd/m2 |
Fully Sealed SS Rugged Panel PC 17 Inch IP66 Waterproof Explosion Proof Monitor
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
IP69K Stainless Steel Panel PCs PCAP Touch For Food Production Packaging Automation
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
15W 19" 250cd/m2 Rugged Panel PC RK3399 Stainless Steel Panel PC
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 19" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |
Aluminum Alloy Industrial Panel PC IP68 IP69K Full Waterproof Dustproof
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged IP65 HD All In One Fanless PCs PCAP Touch Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
11.6" Touch Monitor PC Aluminum Alloy Intel i5 PCAP Flat Bezel Panel Mount
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 11.6" |
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
Aluminum Alloyed Embedded Panel PC 19 Inch Industrial 250cd/m2 1280X1024
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
Steel Housing 8 Inch Industrial Grade Touchscreen Interactive Panel PCs LCD PCAP
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Color: | 16.7M |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
Industrial Touchscreen Interactive Panel PCs / LCD Steel Housing PCAP 17 Inch
| CPU: | Intel® Celeron J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Color: | 16.7M |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |

