All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 220 Products.
Vehicle Industrial All In One PC Touch Screen With Freescale Canbus GPIO 3G 4G GSM
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |
PCAP 350nits Pc Touch Screen Computer Bezel Free PoE For Home Automation
| Native Resolution: | 1280×800 Or 1920×1200 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel Z8350 |
12.1'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with RFID Reader and Finger Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |
Industrial Grade 21.5”Integrated Buttons Panel PC with PCAP Touch RK3288
| I/O: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 4× USB; 1 × USB OTG(Optional); 1 × COM(Optional); 1 × TF Card Support 8~128GB |
|---|---|
| Contrast Ratio: | 1000:1 |
| Operating Temperature: | (-20~70℃) |
5 Wires Resistive Touch Screen Panel PC IP66 IP67 Waterproof 17" CE Compliance
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
Embedded Mounting 17inch Pc Panel Touch Screen Die Casting For Automation
| Native Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits/1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 4th~11th Gen. |
42in 400nits 3840x2160 All In One Pc 4K Panel Computer With OPS
| Native Resolution: | 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
1920×1080 Rugged Touch Screen Computer Monitor J1900 Easy To Install
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |

