All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
Stainless Steel Rugged Industrial PC 65" With High Bright PCAP Resistive iR Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
13.3" RFID Card Reader Industrial Panel Mounted Touch Screen Pc Stainless DC 12V
| Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Size: | 13.3" |
| Active Area: | 293.42(H)x 164.97(V)mm |
free standing full outdoor lcd display 32" All Weatherproof Freestanding Digital Signage totem
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -25~55℃(-45~55℃ Optional) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
Rugged Industrial Embedded Box PC LED Touch Monitor Solutions Wall Mounted / Desktop
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Waterproof Rugged Industrial Box PC LED Touch Monitor Solutions Embedded Box Computers
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Multi Capacitive Touch Panel PC Combines ARM Based Octa Core Processor 10.1" Video Intercom System
| CPU: | ARM Eight-Core RK3399 |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Native Resolution: | 1280 X 800 |
Android 6.0 Stretched Bar LCD Monitor 27.6 Inch Shlef Edge Video Strip Ultra Wide
| Housing Type: | VESA Mounting, Brackets Included |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| MTBF: | 50000Hours |
Supermarket Shelf Edge Ultra Wide Stretched Displays Digital Screen 23.1 Inch DC 12V
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| Power: | DC 12V |
Ultra Wide Bar Stretched Lcd Display 47.7" 500 Nits Brightness 60Hz With HDMI
| Active Area: | 1210(H) X 50(V) |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| Power: | DC 12V |
32” Chassis LCD Monitor Smart Signage Digital Hign Brightness 700nits 5000nit Semi-Outdoor Display
| Brightness: | 500cd/㎡ |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |

